Czym różni się kantor internetowy od stacjonarnego?

Ustawa z 1988 r. o wolności gospodarczej dała legalne podstawy do prowadzenia działalności opartej na skupie i sprzedaży pieniędzy. Umożliwiło to oczywiście szybki rozwój popularnych kantorów wymiany walut. Wraz z postępem technologicznym, podobnie jak we wszystkich innych dziedzinach życia, część tego rodzaju działalności przeniosła się do sieci. Jakie są różnice pomiędzy kantorem stacjonarnym a internetowym?

Zasada działania właściwie jest ta sama – kantory zarabiają na spreadzie, czyli różnicy między ceną kupna a ceną sprzedaży danej waluty. Tradycjonaliści z pewnością wybiorą kantory stacjonarne, gdzie jest możliwość zapoznania się z aktualnym kursem czy negocjowania stawki. Oczywiście do ręki dostaniemy też gotówkę, co dla wielu osób będzie jasnym znakiem, że transakcja rzeczywiście została przeprowadzona.

Jeśli zależy nam na czasie i nie chcemy chodzić po mieście z dużą ilością gotówki, a więc stawiamy na bezpieczeństwo transakcji, możemy zdecydować się na skorzystanie z usług kantorów internetowych. Więcej na ten temat przeczytasz na https://www.walutomat.pl/poradnik/szybka-tania-bezpieczna-waluta-internetu-ja-zdobyc/.

Korzystanie z kantorów internetowych zyskuje w ostatnim czasie na popularności. Nie można się temu dziwić – operacje przeprowadzane są szybko, często w ciągu kilku minut, bez konieczności wychodzenia z domu. Jeśli dodamy do tego stosunkowo niską prowizję, skorzystanie z usług kantorów internetowych lub platform społecznej wymiany walut będzie doskonałym wyborem na wymianę znaku pieniężnego.