System SAP – najlepszy dla firm?

Duże firmy korzystają obecnie ze specjalnych rozwiązań informatycznych pozwalających na usprawnienie prowadzonych w niej działań. Wśród najczęściej wykorzystywanych systemów wykorzystywane są propozycje trzech dużych producentów narzędzi ERP, do których należą Oracle, Microsoft oraz SAP. Każde z nich ma swoje mocne i nieco słabsze strony. W Oracle np. moduły E-Business Suite kupowane były od różnych producentów, co nieco utrudnia ich sprawną integrację.

SAP system oparty jest na jednej platformie technologicznej, a możliwość jego rozbudowywania poprzez dodawanie kolejnych modułów sprawa, że rozwiązanie to jest bardzo wygodne.

Najczęściej wybieranym przez duże formy rozwiązaniem jest to oferowane przez Microsoft. Warto jednak zauważyć, że jest ono oparte o powszechnie znany język programowania JAVA, przez co system narażony jest w większym stopniu na ataki i włamania.

System SAP napisany jest w języku ABAP dostępnym w określonym środowisku informatycznym, który nie jest używany powszechnie – z całą pewnością ma to znacznie dla bezpieczeństwa danych. Nieco więcej o zaletach i nieco słabszych stronach najchętniej wykorzystywanych systemów ERP można przeczytać na http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/sap-czy-to-najlepsze-rozwiazanie-ktore-czeka-na-firmy,4394712,artgal,t,id,tm.html.

Istotne znaczenie dla bezpieczeństwa oraz sprawnego wdrożenia rozwiązań typu ERP ma oczywiście wybór dostawcy tego typu oprogramowania. Partner SAP powinien mieć doświadczenie w tego typu przedsięwzięciach i oferować rozwiązania zaprojektowane na miarę konkretnych potrzeb. Warto więc poświęcić nieco czasu na znalezienie odpowiedniej firmy.